Сторінки
- Головна сторінка
- Про мене
- Професійне зростання
- Нормативна база
- Психологічний інструментарій
- Бібліотека
- Кейс фахових програм
- Психологічні статті
- Скарбничка занять
- Робота з обдарованими дітьми
- Діти з ООП
- Буклети
- Робота з дітьми
- Бланки для роботи
- Мотивація
- Корекційна робота
- Фотогалерея
- Відеоролики
- Психологічні притчі
понеділок, 26 грудня 2022 р.
понеділок, 19 грудня 2022 р.
Тест від англійських психологів: просто вибери чашку.
Тут ти знайдеш досить простий і гарний тест, де потрібно всього лише вибрати вподобану чашку. А вона вже розповість про основні риси твого характеру.
Цікавий тест. Виберіть метелика на картинці і дізнайтеся щось нове про себе.
Метелики - живі символи свободи та краси. Багато художників використовували їх у своїх творах як натхнення, і через їх символізм свободи та уособленням краси природи. Метелики символізують зміни та позитивні результати. Наша підсвідомість, однак, змальовує метеликів багатьма різними способами. Вона аналізує їхні кольори, форми та особливості, і це не випадково.
Пройдіть цей веселий тест на особистість, щоб побачити, яку особистість символізує вибраний саме вами метелик:
вівторок, 13 грудня 2022 р.
середа, 7 грудня 2022 р.
🤓 Що таке ПТСР і чому важливо про це знати? 🤓
Війна в Україні докорінно порушила відчуття безпеки і призвела до стресу, психологічні наслідки якого можуть бути небезпечними для здорового майбутнього і дорослих, і дітей. Пережитий травмуючий досвід може стати причиною розвитку посттравматичного стресового розладу.
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події.
Зазвичай ПТСР починає проявлятися приблизно через три-шість місяців після травмуючої події. Проте, якщо стресор має потужну тривалу у часі дію (наприклад, перебування в окупації, постійні ситуації обстрілів та повітряних тривог тощо), вірогідність швидкого розвитку ПТСР підвищується.
🚩 ПТСР розвивається у людей, які пережили загрозливу для життя чи гідності ситуацію. Серед них:
❗️ ветерани війни,
❗️ цивільні, які перебували або все ще перебувають в зоні бойових дій,
❗️ жертви сексуального чи/та фізичного насильства,
❗️ полонені та жертви катування,
❗️ свідки терактів,
❗️ люди, які перебували в зоні стихійного лиха,
❗️ інші люди, які знаходяться в кризових ситуаціях, що можуть травмувати психіку.
⁉️ Чому одні люди, потрапивши в ситуацію, пов’язану з наднегативним впливом потужного стресу, з часом починають страждати від ПТСР, тоді як інші – ні? Виділяють три групи факторів, поєднання яких призводить до виникнення ПТСР:
• інтенсивність травмуючої події, її тривалість, несподіваність та неконтрольованість;
• сила захисних механізмів особистості та наявність соціальної підтримки;
• особисті фактори ризику: вік на момент травмуючих подій, наявність травмуючих подій та психічних розладів в попередні періоди життя людини.
Найбільш уразливими є люди у віці до 22 або старше 30 років. Щодо гендерних особливостей науковці зазначають, що у 8% чоловіків та 20% жінок розвивається ПТСР після травмуючих подій. Діти та підлітки так само перебувають у зоні ризику щодо розвитку ПТСР.
⚠️ Водночас, кожна людина, яку зачепили військові дії, має свої переживання та реакції, що є абсолютно нормальними у відповідь на ненормальну ситуацію.
Важливо не нехтувати психічним здоров’ям та, у разі виявлення ознак, що можуть свідчити про посттравматичний стресовий розлад у вас самих, ваших дітей або близьких, негайно звертатися за допомогою до спеціалістів – психологів та психотерапевтів, щоб не допустити тяжких наслідків перенесених подій.
Аптечка технік. Формуємо психологічну стійкість (резильєнтність)
💬Важливо пильнувати свої думки
👉🏻Частина нашої свідомості майже постійно думає, надає значення подіям, коментує — а відтак визначає наші емоційні реакції й дії.
👉🏻Це можна уявити так, ніби ми подорожуємо автомобілем і одна частина нас «тримає кермо», а інша — як «пілот» поруч аналізує, коментує, дає вказівки.
👉🏻Ми звикли довіряти цій частині нас. І нам може здаватися: як може бути інакше — це ж ми. Але коли нам в голову приходять думки, це зовсім не означає, що вони є правдивими, що вони є корисними і навіть загалом доречними (вже не кажучи про те, що це можуть бути зовсім не наші думки, а «вкладені нам у голову»).
🆘Тому є ризик, що якщо ми сліпо віримо нашим думкам, то будемо в їхньому полоні, і наші емоційні реакції й дії можуть бути дуже некорисними в даній ситуації. Тож дуже важливо навчитися помічати наші думки, критично їх оцінювати і тоді робити вибір, чи вони корисні, чи недоречні й помилкові. А відтак — ефективно користуватися нашим мисленням.
🧾Вказівки:
Проективний тест «Приховані прагнення і ресурси»
🕔 Для проходження тесту знадобиться 2-3 хв.
🔷Який із цих пейзажів виглядає для вас найбільш привабливим та заспокійливим:
🔹біла засніжена долина
🔹блакитний морський простір
🔹гірський пейзаж
🔹поле, поросле яскраво-жовтими квітами
Пейзаж, який ви обрали, показує, які приховані таланти потребують реалізації, чого ви прагнете на даному етапі життя та які ресурси уже маєте для досягнення бажаного
🔷Цей тест показує, до чого ви прагнете на даному життєвому етапі. Через певний період ви можете до нього повернутися і, цілком ймовірно, уже інший пейзаж буде вам більше до душі. Тож робіть репост, щоб не загубити цей простий, але ефективний інструмент самодіагностики
____________________
🗝 КЛЮЧ до тесту
четвер, 1 грудня 2022 р.
✍️ Вправа «Поема про мене» ✍️
Матеріали: бланк, ручка/ олівець
Час: від 10-15 хв.
✅ Інструкція: "Доповніть речення одним або декількома словами".
⚠️ Дана вправа є варіацією методу незакінчених речень. Кількість речень можна доповнювати/змінювати згідно ситуації та задач.