🔆Що потрібно зробити:
1. Скласти план "п'ять добрих справ", які учні в змозі виконати з 25.11-10.12. 2024 р.
2. Зробити фото - відео звіт і викласти на своїй сторінці у соціальних мережах з хештегом #школа#операціядобра справа#
🔆Що потрібно зробити:
1. Скласти план "п'ять добрих справ", які учні в змозі виконати з 25.11-10.12. 2024 р.
2. Зробити фото - відео звіт і викласти на своїй сторінці у соціальних мережах з хештегом #школа#операціядобра справа#
Окрім насилля, яке принесла війна, домашнє насильство залишається на високому рівні. Порахувати точну кількість випадків досить важко, оскільки частина країни є окупованою, а в іншій частині постійно відбувається рух населення. І, змінюючи місце проживання, люди часто не знають куди звертатися по допомогу, а деякі взагалі не помічають проблем або соромляться про це розповідати. Проте за даними Нацполіції за першу половину 2024 року було зафіксовано 97 706 звернень про домашнє насильство. Також було відкрито понад 8 185 кримінальних проваджень - ця цифра демонструє значне зростання (приблизно на 80%) у порівнянні з попереднім роком. У цьому році найвищі показники кількості зафіксованих випадків домашнього насильства спостерігались у Київській (включно з містом Київ) та Дніпропетровській областях.
*Що ж потрібно знати про РДУГ:
🔸 РДУГ – це не відсутність дисципліни, не питання волі чи виховання, а нейробіологічний розлад, пов'язаний із порушенням функцій мозку. Тому некоректно говорити про те, що причиною РДУГ є неправильні методи виховання. Просто діти із цим розладом потребують особливих підходів.
🔸 На РДУГ страждають не тільки діти – розлад також може зберігатися в дорослому віці, хоча й симптоми проявляються інакше, але все ж є труднощі з концентрацією та імпульсивність. До речі, за допомогою спеціальних методик і рекомендацій можна навчитися концентруватися на завданнях і доводити справи до кінця.
🔸 При РДУГ гіперактивність – лише один із проявів, проте не єдиний. Люди, що страждають на розлад, мають труднощі також із концентрацією, плануванням і контролем імпульсів.
🔸 Гаджети не викликають РДУГ. Вони можуть погіршувати симптоми, проте не є причиною розладу.
Важливо пам'ятати, що попри всі труднощі, існують ефективні методи, які дозволяють жити якісне життя із РДУГ.
*Полегшити симптоми розладу допоможуть:
🔸 Медикаментозна терапія. Спеціальні ліки допомагають збалансувати нейромедіатори в мозку і зменшити симптоми (гіперактивність, імпульсивність та неуважність).
🔸 Психотерапія. Когнітивно-поведінкова терапія допомагає навчитися управляти емоціями, краще комунікувати в соціумі, а також поліпшує навички планування та організації.
🔸 Компенсаторні стратегії. Спеціальні техніки та прийоми – використання таймерів, організація робочого простору, ведення щоденника – допомагають компенсувати пов'язані із РДУГ труднощі.
🔸 Освітні програми. Спеціалізований підхід у навчанні допомагає дітям і дорослим із РДУГ краще розуміти свій стан, розвивати навички саморегуляції та адаптуватися до навчання або роботи.
🔸 Підтримка оточення. Надважливо, щоб людей із РДУГ розуміли та підтримували родичі, друзі й колеги.
*Пам'ятайте*: досягнення цілей та повноцінне життя при РДУГ – реальність. Головне – якомога раніше звернутися до спеціаліста і отримати належну підтримку.
У наш час все частіше можна почути слово «аб'юз», «аб'юзер», що означає людину, яка практикує такий психологічний прийом.
Аб'юз в перекладі означає «насильство», «образа» і «жорстоке поводження», а людина, яку називають аб'юзером, піддає інших насильству - ображає, принижує, шантажує або примушує їх до чогось проти їхньої волі.
❗ЗАПАМ'ЯТАЙ❗Аб’юз – це форма психологічного насильства. Людина-аб’юзер не б’є фізично, а тисне шляхом маніпуляцій, ігор, психологічного тиску і різних хитрощів. Аб’юз у стосунках - це ситуація, коли один з партнерів використовує психологічний, емоційний чи фізичний тиск, щоб контролювати іншу людину.
Ознаки аб’юзу можуть включати постійне приниження, маніпуляції, обмеження свободи, залякування чи навіть насильство. Такі стосунки часто руйнують самооцінку, позбавляють впевненості та створюють почуття ізоляції.
❗❕Розпізнання аб’юзу допомагає захистити себе та пам’ятати, що здорові стосунки базуються на взаємній повазі та підтримці.
👻 Позбудься зайвого. Подумай: чи потрібні тобі на столі книги, які ти зараз не читаєш, або порожні чашки, які лише заважають? Залишай тільки те, що дійсно допомагає в навчанні. Усе інше — відправляй у шафу.
🫴🏻 Тримай всі потрібні речі на відстані руки. Тоді, коли тобі раптом знадобиться ручка чи підручник, не доведеться довго їх шукати — все буде поруч, готове до дії!
🧠 Пиши свої завдання на кольорових стикерах та клей перед очима. Ти завжди будеш памʼятати, що потрібно зробити, і звільниш голову від зайвих думок.
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СПГУ) – один із найпоширеніших психоемоційних розладів серед дітей. Найчастіше захворювання виникає у віці до 4 років, але остаточно діагноз можна поставити у 8-10 років.
Основні ознаки синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю:
✅Надмірна рухова активність
✅Неуважність
✅Імпульсивність
✅Забудькуватість
✅Часті помилки та недбале виконання завдань
✅Важкість у навчанні
✅Балакучість
✅Порушення мислення та мовлення
✅Непослідовність думок
✅Знижена адаптація до соціального життя
✅Перепади настрою
✅Депресивні, тривожні, фобічні розлади.
❗❗❗Небезпека полягає в тому, що дані симптоми можуть зберігатися і в зрілому віці й мати негативний вплив на інтелектуальний, соціальний і професійний розвиток.
☝Опитувальник на наявність синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю допоможе оцінити поведінку вашої дитини та визначити наявність тих чи інших порушень у нормальному функціонуванні нервової системи. Це досить простий та інформативний метод.
Даючи відповіді, орієнтуйтеся на найбільш типову поведінку дитини за останні 6 місяців.
Зауважте, що результати тесту є лише одним із численних діагностичних критеріїв. Остаточно встановити проблему може лише лікар після спілкування з дитиною і батьками.
👉Опитувальник для батьків на наявність синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дитини