"Я з тобою незгоден"
Дитині ставлять питання про особисті уподобання. Краще всього грати її не один на один зі своїм чадом, а в компанії дітей, розділивши їх по парах. Наприклад, когось із них запитуємо: «Яку книжку ти недавно прочитав?» Вона може відповісти: «Гидке каченя». А на це їй потрібно відповісти: «Це погана книжка, її не потрібно читати». Завдання дитини —довести, що казка насправді хороша і читати її потрібно. Словом, питання можуть бути різноманітними. Так діти вчаться відстоювати свою точку зору і впевнено розмірковувати.
"Хто на що здатний"
Ця гра також призначена для компанії дітей. До початку гри кожен учасник повинен отримати якесь завдання від ведучого: що-небудь заспівати, куди-небудь сходити, зателефонувати, прокукурікати — немає абсолютно ніяких обмежень. Після того як кожен придумає і скаже своє бажання, дітям пояснюють правила гри. Вони полягають у тому, що кожен гравець повинен виконати своє побажання сам. І хто намагався підставити ведучого, сам же потрапить в свою пастку. Це дозволить навчити їх відповідально ставитися до ролі лідера.
"Складаємо розповідь"
Ця гра чудово розвиває уяву. В якості завдання потрібно дати дитині логічно не пов’язані між собою слова і попросити з’єднати їх в розповідь. Наприклад: ліс, колесо, чай, машина, хвиля, місяць, заздрість, хутро, стеля, сніг. Ви самі здивуєтеся неймовірної фантазії дітей!
"Повітряна куля"
«Повітряна куля» — це прекрасна гра, яка навчить дітей правильно дихати, розслаблятися і допоможе вам самим краще зрозуміти свою дитину. Дайте дитині яскраву повітряну кулю і попросіть її надути, а потім дуже повільно випустити повітря назад собі в рот, не розмикаючи губ, ніби тепер повітряна куля надуває його, а не навпаки. А потім повільно випустити повітря, ніби цей кулька потихеньку здувається.
Після цього можна попросити дитину розповісти ситуації, в яких він відчував себе як цей повітряна куля: коли він не міг щось терпіти і хотів просто лопнути, як дуже надута куля.Таким чином ми покажемо дитині, як можна заспокоїтися в складні моменти, запропонувати варіанти вирішення проблем, в цілому дізнатися, що його турбує, і допомогти подолати труднощі. Ну і заодно потренувати «дихалку», звичайно.
"Задути свічку"
Ця гра також спрямована на те, щоб навчитися глибоко дихати: вдихаючи через ніс, надуваючи живіт, повільно видувати повітря ротом, ніби задуваючи свічку. Після того як дитина зрозумів всі інструкції, ми садимо його на стілець в 2 метрах від свічки, яка стоїть на столі.
При цьому не можна вставати, підходити і навіть трохи нахилятися до свічці. Потрібно спробувати задути свічку саме з відстані 2 метрів. Гра не закінчиться, поки дитина не задує свічку.
"Компліменти"
Це вправа розрахована на групу дітей. Вони сідають у коло і повинні сказати, дивлячись в очі, кілька добрих слів своєму сусідові. А сусід повинен у відповідь подякувати і перейти до наступного гравця. Деяким дітям важко придумати або сказати комплімент, тому їм необхідно допомогати запитаннями. Діти багато чому можуть навчитися, адже робити компліменти — це ціле мистецтво.
"Вгадай, що сталося"
Знайдіть картинки або фотографії з зображенням якоїсь життєвої ситуації, наприклад нагородження кого-небудь якоїсь грамотою. Попросіть дитину припустити, що передувало цій ситуації і що, на його погляд, може статися далі. Це завдання розвиває логіку та уяву. Чим більш докладна розповідь вийде у дитини, тим краще. Для допомоги можете задавати питання.
"Творимо історію"
Гра призначена для компанії дітлахів. Всі сідають в коло і ви — ведучий, починаєте історію: «Жив-був…» Потім перший малюк поруч з вами продовжує історію. І так далі по колу по одному реченню. Коли черга доходить до вас, ви можете направляти сюжет історії в більш логічне русло. Дітей ця вправа веселить, захоплює і, головне, змушує працювати уяву.
Немає коментарів:
Дописати коментар