неділя, 14 квітня 2024 р.

ВПРАВИ ДЛЯ РОЗВИТКУ УВАГИ ТА ПАМ'ЯТІ

Вімельбухи

Це такі книги практично без тексту, але з насиченим візуальним рядом. Розглядати такі картинки корисно дітям. Це увага, концентрація, розвиток фантазії (звідки тут узявся цей предмет?). У дорослих вімельбухи викликають якесь непідробне задоволення. Адже ти не знаєш, що або кого розгледиш на сторінці, коли наступного разу візьмеш книгу в руки.

Фотографічна пам'ять (метод Айвазовського)

Іван Айвазовський — великий художник-мариніст, який міг у своїй уяві зупинити рух хвилі і перенести його на полотно. Щоб досягнути такого ефекту, художник дуже багато спостерігав за морем.

Щоб тренуватись за методом Айвазовського, вам треба протягом 5-ти хвилин дивитись на предмет, пейзаж або людину. Заплющити очі і подумки відтворити кольоровий образ цього предмета настільки точно, наскільки це можливо. Для покращення результатів від тренування, можете цей предмет намалювати.

Вправа «Уява» 

Завдання для дітей - запам'ятати сказані дорослим слова замалювавши їх на папері, а потім, дивлячись на свої малюнки повторити ці слова. Тут кілька етапів. На першому пропонуються прості слова, наприклад: відро, олівець, авто, дерево. На другому етапі слова ускладнюються (до іменників додаються прикметники) наприклад: чорна хмара, літаюча бабка. На третьому слова стають не такими прямими як на перших двох етапах, наприклад: радість, злість, молодість, розповідь і так далі. Кількість слів, що показуються на кожному етапі необхідно збільшувати поступово. Так само поступово бажано відмовитися від малювання на папері, а запам'ятовувати образ в голові. Цю вправу можна зробити для дітей ще складнішою, якщо замість листочка і олівця дати дітям рахункові палички.

«Танцювальний гурток»

Ця гра розвиває рухову пам'ять у дітей. Під веселу музику дорослий показує дітям який-небудь рух. Наприклад, присідає, встає і розводить руки в сторони. Малюкам необхідно його повторити. Рухи можна ускладнювати і навіть придумати цікавий танець.

«Хто точніше?»

1. Запропонуйте дітям визначити на дотик із заплющеними очима предмети й матеріал, з яких зроблено ці предмети (як досліджувані предмети можна використати іграшки з гуми, пластмаси, дерева тощо).

2. Таке саме завдання виконати, не торкаючись предмета пальцями, а використовуючи лише олівець.

3. Визначити розмір предмета в сантиметрах.

4. Запропонувати дітям розкласти із заплющеними очима на столі 10–15 паличок, а потім взяти ті з них, порядковий номер яких назвуть.

5. Можна запропонувати дитині визначити із заплющеними очима крупу.

6. На столі підготувати монети різного номіналу і запропонувати дитині із заплющеними очима визначити загальну суму монет.

7. Із заплющеними очима виконати нескладну операцію, наприклад зібрати з конструктора певну фігуру.

Немає коментарів:

Дописати коментар