Інтуїтивно оберіть будь яку карту, та читайте опис.
🔹Карта1.
У житті людини, яка пережила серйозну психологічну травму, трапляється період, коли їй здається, що вона зовсім не контролює своє життя та події в ньому. Здається, вона занадто слабка перед викликами дійсності. Їй здається, що десь йде активне та яскраве життя, а вона опинилась за бортом. Від неї наче нічого не залежить. А якщо й залежить, то вона надто слабка, надто мізерна для того, щоб щось зробити. В результаті травматичного досвіду людина втратила щось дороге - відносини, роботу, повагу до себе, загальну стабільность. Вона вже усвідомила свою втрату, але ще не розуміє, як далі жити. У такій ситуації важлива підтримка близьких людей, які просто були б поруч, не шкодували, але й не дорікали за пасивність, підтримували теплими обіймами, чашкою гарячого чаю або мовчазною присутністю.
🔹Карта 2.
Людина, яка обрала карту із зимової сосною, має рідкісні соціальні таланти. Вона природжений лідер, амбітний та впевнений у собі. Ця людина привертає увагу своєю цілеспрямованою активністю - зазвичай чітко бачить мету, впевнено рухається до неї та веде за собою інших. Вона прониклива і уважна до дрібниць. Вважає, що важливо враховувати всі деталі та нюанси. Почуваючись лідером, вона не боїться радитися, спокійно звертається за порадою та підтримкою. Однак є одна обставина, що ускладнює життя цієї людини: часом вона не так упевнена в собі, як це бачить оточуючи, іноді їй доводиться боротися з нерішучістю, болісно робити вибір. Відчуваючи агресивні імпульси, вона намагається стримувати їх, не дати конфлікту вийти назовні.
🔹Карта 3.
Цю сосну пошарпали вітри, жорстокі урагани позбавили її частини гілок, природні катаклізми зігнули стовбур. Сосна не змогла вирости стрункою та прекрасною, але вона вистояла, бо вона стійка. І все це про людину, яка обрала карту з сосною. Найімовірніше, обставини її дитинства та юності були непростими, дитяча ніжність, гнучкість та вразливість змінилися своєрідною суворою чарівністю. Втім, цю красу можуть оцінити не всі. Хтось вважає цю людину надто різкою та недовірливою. Інші вважають, що вона замкнена та невідверта. Хтось вважає, що їй не вистачає дипломатичності. Що ж, мабуть, так і є. Часом вона сама страждає від самотності, але минулий досвід заважає бути більш відкритою. Адже відкриті люди вразливі. Людина, яка обрала цю карту, пишається тим, що може бути самою собою і не підлаштовуватися під оточуючих
🔹Карта 4.
На цій карті зображено не дерево, а тонкі гілочки, що пробиваються скрізь високі кучугури. Людина, яка вибрала цю карту, почувається такою гілочкою. У її житті ще панує зима. Обставини далекі від сприятливих, сьогодні і в найближчому майбутньому ще чекають труднощі, але людина вже відчуває, що вона впорається, що настають швидкі зміни. Можливо, не в реальних подіях, а у новому настрої, у погляді на світ. З'являється надія, поступово міцнішає відчуття внутрішньої сили та впевненості у собі. Людина і радіє змінам, і тремтить перед ними, побоюючись, що вони тимчасові чи ілюзорні. Вона ще не готова рухатися далі, не готова розповідати про свої внутрішні зміни .
🔹Карта 5.
Людині, яка обрала цю карту, однаково відомі два сильних протилежних почуття. З одного боку, прагнення самореалізації, для того щоб показати, проявити себе, жага життя. З іншого - страх бути собою, виявляти себе. Людина чіпляється за зовнішні опори, вважаючи, що вона не зможе вистояти самостійно. Зовнішні опори і самі не хочуть відпускати цю людину. Що то за опори? Можливо, це батьки, які вважають дитину, що виросла, нездатною до самостійного життя. Можливо, це чоловік чи дружина, які вірять, що без них партнер пропаде. Можливо, у житті цієї людини була серйозна криза – хвороба, невдалий збіг обставин, втрата роботи, - з якою вона не змогла впоратися самостійно, пережила депресію. Тепер і вона сама, і її оточення бояться повторення цього стану. Потрібна серйозна внутрішня робота, самостійна або з фахівцем, щоб оцінити та визнати свої ресурси та поміняти неадекватні стратегії подолання труднощів на ефективні способи адаптації до нових ситуацій.
🔹Карта 6.
Це карта людини, яка колись стояла перед серйозним вибором між зручним, стабільним життям і дотриманням власних інтересів і схильностей. Переважили зручність та стабільність, тоді цей варіант здавався легшим та правильнішим. Настав час оцінити наслідки цього рішення. Так, їй вдалося не стикатися у своєму житті із серйозними проблемами – хтось приймав рішення за неї. Але чи це добре? Чи правильно це? Що вона втратила, відмовившись від улюбленої справи чи людей, які були їй близькі? Наразі людині здається, що її рішення було помилкою. Життя видається нудним і прісним, люди навколо - не мають власного обличчя, схожі один на одного. Вона переживає період розчарування та намагається відповісти собі на запитання: «А що ж далі? Продовжувати жити так, як жила останні роки? Чи ризикнути і вийти із "зони комфорту"?»
Немає коментарів:
Дописати коментар