вівторок, 3 травня 2022 р.

Профілактика стресових станів та самодопомога

В стані стресу задіяні всі наші функції та різні рівні нашого сприйняття. Тіло, емоції, уява, розум.
Напиклад:
📢Коли ми чуємо повітряну тривогу, дня нас це сигнал небезпеки та потенційна загроза нашому існуванню. Природною реакцією є стрес.
👉Стрес — це захисна реакція організму на зовнішні подразники. Вона проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін. Чим сильніший, повторюваний та довготривалий стрес тим гірші наслідки для нашої психіки.
Реакції на стрес відбуваються на інстинктивному рівні, запускаються всі наші системи виживання. Реакції та емоції сильніші ніж осмислення ситуації. Людина втрачає контроль. 
💚Починати потрібно з тілесного рівня. 
Нерідко в стресі наше тіло сильно реагує може початись посилене серцебиття та важкість дихання. Варто задати собі питання - Що відчуває моє тіло? В яких частинах тіла я зараз відчуваю зміни напруження, що мене найбільше турбує? 
 Важливо опинитись в безпечному місці мати для себе фізичну опору і відновити серцевий ритм та дихання і тоді вже переходити на інший рівень.
❤️Робота з емоціями. Що я зараз відчуваю? Назвіть емоцію та охарактеризуйте свій стан. В стресі ваші емоційні реакції можуть бути різні, одні люди емоціонують та кричать а інші закриваються та плачуть. Яка реакцію у вас? Проживіть цей стан, Від цього залежить те куди її треба скерувати, щоб нормалізувати.
💛Робота з уявою. Наша фантазія працює на випередження, нам малюються негативні сюжети з власного чи того досвіду який з яким ми пересікались, чули бачили і тд.
В стресі людям страшно, бо стрес загрожує стабільності. Попрацюйте над уявою, женіть негативні думки, краше подумайте над тим щоб вас могло заспокоїти?
💙Мислення. Стабілізувавши тіло, проживши емоції ми можемо почати більш тверезо мислити. Відділяючи свої страхи від реальної загрози в даній ситуації. Аналізуємо досвід який отримали та діємо зважено та розсудливо вроаховуючи всі ризики.

#стрес #психологія #рівнісприйняття #війна #саморегуляція #емоції #думки #тіло #стабілізація #уява

 


















Немає коментарів:

Дописати коментар