Сторінки
- Головна сторінка
- Про мене
- Професійне зростання
- Нормативна база
- Психологічний інструментарій
- Бібліотека
- Кейс фахових програм
- Психологічні статті
- Скарбничка занять
- Робота з обдарованими дітьми
- Діти з ООП
- Буклети
- Робота з дітьми
- Бланки для роботи
- Мотивація
- Корекційна робота
- Фотогалерея
- Відеоролики
- Психологічні притчі
вівторок, 31 жовтня 2023 р.
понеділок, 30 жовтня 2023 р.
четвер, 26 жовтня 2023 р.
Дізнайся про свій характер по малюнку
Подивіться на малюнок, не довго думаючи, визначте, який малюнок сподобався вам найбільше, на який припало око!
Результат тесту:
вівторок, 24 жовтня 2023 р.
Профілактика: куріння 🤓
Понад 70 % підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я. Понад 50% 15-17-річних підлітків курили електронні сигарети.
- виснаження нервових клітин (як наслідок неуважність, повільне мислення, швидка втома);
- патологія зорової кори (втрата гостроти зору та відчуття кольору);
- вплив на щитовидну залозу (постійна спрага, порушення сну та загального стану здоров’я);
- зношення серцевого м’язу (ризик інсульту);
- проблеми зі шкірою (мішки під очима, жорсткість шкіри, прищі, бородавки, псоріаз);
- проблеми з легенями (ускладнене дихання, бронхіт, рак легень);
- уповільнюється / припиняється розвиток грудних м’язів
- вплив на репродуктивну систему (у дівчат: ризик безпліддя чи позаматкової вагітності, викидня, рак молочної залози; у хлопців: імпотенція, здатність досягати і підтримувати ерекцію).
Булінг - це насильство. Ніхто не заслуговує на те, щоб над ним знущалися!
ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, що призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.
Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство.
Кривдники можуть знайти безліч причин, щоб цькувати слабшого: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.
Часто діти можуть цькувати через те, що бажають самоствердитись і завоювати авторитет в очах колективу однокласників, аби їх боялися та поважали.
Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно.
У цькуванні в школі завжди є три групи: потерпілий (жертва), кривдник (булер, агресор), спостерігачі (свідки або безпосередні очевидці ситуації булінгу). У разі, якщо булінг (цькування) вчиняється групою осіб, то зазвичай серед кривдників(ниць) виділяється лідер(ка), а також один або кілька послідовників(ниць).
Частіше за все люди, які цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.
Кожна дія чи слово (сказане свідомо або ні) мають свої наслідки. Так само і булінг залишає слід на кожній зі сторін.
Опинившись у ролі потерпілого, дитина отримує величезну кількість психічних травм, які неминуче позначаються на її житті: розлади психіки, складнощі у взаєминах, хвороби.
Для кривдника наслідки не такі відчутні, проте у майбутньому їх також може мучити сором. Обравши за основу негативну поведінку, булери не завжди знаходять свій шлях у дорослому житті, мають проблеми у побудові стосунків (як робочих, так і при створенні власної родини).
Спостерігачі ж отримують досвід власного безсилля перед владою більшості, сором за свою легкодухість, що призводить до зниження самооцінки; також у тих, хто стає свідками булінгу нерідко виникає думка, що насильство це нормально.
Важливо розрізняти булінг і конфлікт. Не кожен конфлікт є булінгом. Ситуація, коли одна дитина штовхнула іншу без наміру заподіяти шкоду або під час гри у футбол поцілила кедом по нозі – є конфліктом. Ситуація, коли дитина навмисне фотографує однокласників у роздягальні та шантажує або поширює це фото з метою приниження – є булінгом.
Конфлікт може стати булінгом лише коли він повторюється знову і знову.
🤓 Керуємо власними емоціями: робота з тривогою 🤓
Емоційне вигорання 🤓
Якщо ви постійно почуваєтеся втомленим і фізично, і морально, раптом втратили інтерес до улюблених занять, стали дратівливим і злим, а все навколо втратило сенс - все це може бути симптомами емоційного вигорання.
❗❗Навіть найкраща у світі робота, яку ви дуже любите, може призвести до вигорання. Чим наполегливіше ви працюєте і чим більш мотивовані на успіх, тим швидше доведете себе до зриву. Тому що всі ми – звичайні люди. Нам потрібен сон, їжа і відпочинок, а безперервне навантаження вбиває нас.
Робота типу «людина-людина» дуже виснажлива. Такі працівники особливо ризикують отримати емоційне вигорання. Необхідність постійно бути на зв'язку, вислуховувати інших і говорити самому, стежити за важливими новинами, давати вказівки підлеглим або навпаки виконувати доручення керівництва, намагатися виправдати чиїсь очікування, переплюнути конкурентів, продемонструвати хороші показники - все це призводить до того, що в якийсь момент у людини просто "сідають батарейки".
🚩 Емоційне вигорання - не така річ, яка мине сама собою. Відновлення настільки ж повільне та болюче, як і процес, яким воно було спровоковане. Головне – вчасно реагувати на сигнали, які посилає наш організм та піклуватися про себе. ‼️
#ЦентрФлоренс #Психічне_здоров'я #вигорання #рекомендації #емоційне_вигорання