четвер, 26 жовтня 2023 р.

Дізнайся про свій характер по малюнку


 Процес пізнання себе розкриває абсолютно непередбачувані риси характеру. Візуальний тест допоможе дізнатися про себе більше. Тож уперед за новими цікавими фактами та невідомими обріями власного я). Чекаємо на ваші відгуки щодо тесту у коментарях: чи влучний він чи ні?)

Подивіться на малюнок, не довго думаючи, визначте, який малюнок сподобався вам найбільше, на який припало око!

Результат тесту:

Куди звернутися у разі булінгу?

 

вівторок, 24 жовтня 2023 р.

Профілактика: куріння 🤓

Куріння, як соціальне явище, увійшло в життя людства з давніх часів. І хоча всі знають, що це шкідлива звичка і несе за собою безліч негативних наслідків, кількість тих, хто свідомо кинув палити, залишається дуже низькою.
Куріння будь-яких тютюнових виробів, незалежно від дози, так чи інакше шкодить організму. Під час куріння організм поглинає не тільки нікотин. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних елементів, з яких щонайменше 250 є токсичними, а близько 70 викликають онкологічні захворювання. Деякі з цих елементів входять також до складу отрути для комах, лаку для дерева, містяться у щурячій отруті, рідині для зняття лаку тощо.
Електронні цигаркив порівнянні зі звичайними, були винайдені відносно нещодавно – у 2003 році в Китаї. Головна мета створення: допомогти людям кинути палити. Проте згідно з дослідженням Київського міського інституту соціології за 2020 рік, кількість курців серед чоловіків за рік зросла з 3,9% до 6,4, серед жінок з 5,8% до 13,2%, і продовжує зростати.
Понад 70 % підлітків вважають, що куріння електронних сигарет є безпечним для здоров’я. Понад 50% 15-17-річних підлітків курили електронні сигарети.
Курінням люди задовольняють (маскують) інші потреби. Наприклад, «протест проти заборони» - може бути потребою у незалежності, особистому просторі. Або навпаки – потребою у підтримці. Також за цим може стояти бажання бути схожим на важливого дорослого або іншу людину, яка в даний час має значний вплив на підлітка. Під час війни часто хлопці таким чином хочуть довести, що вони вже дорослі і їм можна довіряти важливі речі або для того аби військові не проганяли їх, а дозволили посидіти поруч, покурити і поговорити (тобто бути причетним до чогось великого). Після переїзду у нове місто чи країну, паління може здатись підлітку найлегшим засобом приховати стрес і «влитись» у компанію.
З підлітками варто проговорювати варіанти, чим можна замінити куріння. Часто вони самі знають достатньо способів, проте їм важлива підтримка. Варто разом скласти перелік альтернатив, які підліток самостійно може спробувати і мати власний рейтинг найкращих.
Серед загальновідомих наслідків від куріння таких, як неприємний запах з роту, від одягу та волосся, тремтячі руки, слабке серце, подразнення очей, поганий кровообіг тощо варто додати і ті, на які спочатку мало хто звертає увагу:
  • виснаження нервових клітин (як наслідок неуважність, повільне мислення, швидка втома);
  • патологія зорової кори (втрата гостроти зору та відчуття кольору);
  • вплив на щитовидну залозу (постійна спрага, порушення сну та загального стану здоров’я);
  • зношення серцевого м’язу (ризик інсульту);
  • проблеми зі шкірою (мішки під очима, жорсткість шкіри, прищі, бородавки, псоріаз);
  • проблеми з легенями (ускладнене дихання, бронхіт, рак легень);
  • уповільнюється / припиняється розвиток грудних м’язів
  • вплив на репродуктивну систему (у дівчат: ризик безпліддя чи позаматкової вагітності, викидня, рак молочної залози; у хлопців: імпотенція, здатність досягати і підтримувати ерекцію).
Для підлітків не так важливо, що з ними може статися, чи не статися пізніше (це особливості віку - так далеко вони просто не заглядають). Тож варто акцентувати їх увагу на тих наслідках, які супроводжують курців зі стажем в 1-2 роки.






























Булінг - це насильство. Ніхто не заслуговує на те, щоб над ним знущалися!

ЮНІСЕФ визначає булінг (від анг. to bull – переслідувати) як небажану агресивну поведінку дітей шкільного віку, що призводить до цькування дитини іншою дитиною чи групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.

Багато хто не надає булінгу значення. Але насправді це не просто пустощі або грубість, а особлива форма взаємин, яка з часом переростає в насильство.

Кривдники можуть знайти безліч причин, щоб цькувати слабшого: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Часто діти можуть цькувати через те, що бажають самоствердитись і завоювати авторитет в очах колективу однокласників, аби їх боялися та поважали.

Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно.

У цькуванні в школі завжди є три групи: потерпілий (жертва), кривдник (булер, агресор), спостерігачі (свідки або безпосередні очевидці ситуації булінгу). У разі, якщо булінг (цькування) вчиняється групою осіб, то зазвичай серед кривдників(ниць) виділяється лідер(ка), а також один або кілька послідовників(ниць).

Частіше за все люди, які цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

Кожна дія чи слово (сказане свідомо або ні) мають свої наслідки. Так само і булінг залишає слід на кожній зі сторін.

Опинившись у ролі потерпілого, дитина отримує величезну кількість психічних травм, які неминуче позначаються на її житті: розлади психіки, складнощі у взаєминах, хвороби.

Для кривдника наслідки не такі відчутні, проте у майбутньому їх також може мучити сором. Обравши за основу негативну поведінку, булери не завжди знаходять свій шлях у дорослому житті, мають проблеми у побудові стосунків (як робочих, так і при створенні власної родини).

Спостерігачі ж отримують досвід власного безсилля перед владою більшості, сором за свою легкодухість, що призводить до зниження самооцінки; також у тих, хто стає свідками булінгу нерідко виникає думка, що насильство це нормально.

Важливо розрізняти булінг і конфлікт. Не кожен конфлікт є булінгом. Ситуація, коли одна дитина штовхнула іншу без наміру заподіяти шкоду або під час гри у футбол поцілила кедом по нозі – є конфліктом. Ситуація, коли дитина навмисне фотографує однокласників у роздягальні та шантажує або поширює це фото з метою приниження – є булінгом.

Конфлікт може стати булінгом лише коли він повторюється знову і знову.













































🤓 Керуємо власними емоціями: робота з тривогою 🤓

ТРИВОГА — негативно забарвлена емоція, що виражає відчуття невизначеності, очікування негативних подій, важковизначені передчуття.

На психологічному рівні тривога відчувається як напруга, стурбованість, хвилювання, нервозність, що може виражатись у вигляді почуттів невизначеності, безпомічності, безсилля, незахищеності, самотності, передчуттям невдачі, неможливістю прийняти рішення тощо.

На фізіологічному рівні реакції тривоги проявляються у посиленому серцебитті, частішому диханні, підвищенням артеріального тиску, зростанні загальної збудженості, зниженні порогів чутливості, нейтральні стимули отримують негативне забарвлення.

Подолати тривогу не так просто але дуже важливо. Це дасть змогу самостійно керувати своїми емоціями та вчинками.
✅В кризових ситуаціях глибоке дихання і спокійні медитації не допомагають, але нормалізувати дихання, особливо з увагою до довгого видиху – можна. Це дуже проста, важлива і ефективна техніка. Корисно при будь-якому прояві сильних емоцій.
✅Також корисні будь-які техніки «заземлення»: повертаємо зв’язок з реальністю відповідаючи на прості питання, говорячи вголос, торкаючись до предметів тощо.
✅ Обов’язковою вправою є м’язове розслаблення: спочатку ми примусово ще більше напружуємо м’язи всього організму, а потім розслаблюємося. І так декілька разів.
✅Також чудовим помічником у подоланні тривоги та зниженню стресу є фізична активність. Це може бути будь-що до чого у вас зараз є доступ: потанцювати, пострибати, зробити прибирання в будинку/ на вулиці, волонтерство у місті/селищі тощо.
✅ Деяким людям для заспокоєння вистачає усамітнення та тимчасової бездіяльності. Це також один із варіантів зниження рівня тривожності.



Емоційне вигорання 🤓

Якщо ви постійно почуваєтеся втомленим і фізично, і морально, раптом втратили інтерес до улюблених занять, стали дратівливим і злим, а все навколо втратило сенс - все це може бути симптомами емоційного вигорання.

❗❗Навіть найкраща у світі робота, яку ви дуже любите, може призвести до вигорання. Чим наполегливіше ви працюєте і чим більш мотивовані на успіх, тим швидше доведете себе до зриву. Тому що всі ми – звичайні люди. Нам потрібен сон, їжа і відпочинок, а безперервне навантаження вбиває нас.

Робота типу «людина-людина» дуже виснажлива. Такі працівники особливо ризикують отримати емоційне вигорання. Необхідність постійно бути на зв'язку, вислуховувати інших і говорити самому, стежити за важливими новинами, давати вказівки підлеглим або навпаки виконувати доручення керівництва, намагатися виправдати чиїсь очікування, переплюнути конкурентів, продемонструвати хороші показники - все це призводить до того, що в якийсь момент у людини просто "сідають батарейки".

🚩 Емоційне вигорання - не така річ, яка мине сама собою. Відновлення настільки ж повільне та болюче, як і процес, яким воно було спровоковане. Головне – вчасно реагувати на сигнали, які посилає наш організм та піклуватися про себе. ‼️

#ЦентрФлоренс #Психічне_здоров'я #вигорання #рекомендації #емоційне_вигорання